“جمهوری اسلامی می خواهد پدرم را در زندان به قتل برساند!”

Image

شيوا محبوبى: ميترا پورشجرى فرزند وبلاگنويس زندانى محمدرضا پورشجرى با نگرانى وضعيت پدرش را دنبال ميكند

“جمهوری اسلامی می خواهد پدرم را در زندان به قتل برساند!”

zendanisiasi.wordpress.com/2013/02/18/1112/ 

محمد رضا  پورشجری نویسنده وبلاگ “گزارش به خاک ایران” با نام مستعار سیامک مهر  در تاریخ ٢١  شهريور ١٣۸۹ در منزل مسکونی خود واقع در کرج دستگیر و به زندان رجایی شهر بند سپاه منتقل کردند.

 محمدرضا پورشجرى در طول  ٧ ماه اوليه بازداشتش  تحت بدترین شکنجه ها قرار گرفت تا وادار به توبه نامه شود  وى در عكس العمل به اين فشارها يكبار با  شیشه های عینک رگ های خود را برید ولی موفق به خودکشی نشد. محمد رضا در نامه اش در  خرداد ماه ١٣ ۹١ مينويسد: ” ساعت شش بامداد بدون اطلاع قبلی من را از خواب بیدار کرده و دستها و پاهایم را به زنجیر بسته اند و با اهانت و بی احترامی ماموران به دادگستری اعزام شدم تا ساعت 3 بعد ظهر بدون اینکه اجازه داشته باشم حتی آب بنوشم و یا از دستشویی استفاده کنم مرا با دست بند و پابند  به این سو و آن سو کشانده و هرگاه  بر اثر درد ناشی از زنجیرهای که پاهایم را بسته اند آهسته حرکت می کردم ماموران با شوکر من را می زدند و عمل می کردند…..

جنايتكاران رژيم  براى فشار بيشتر به محمدرضا پورشجرى وى را به دليل ارسال  بیانیه و مقاله به بیرون از زندان او را به زندان ندامتگاه مرکزی کرج (قزا حصار) تبعيد کردند. محمدرضا را به جرم توهین به خامنه ای و اقدام علیه امنیت ملی و توهین به مقدسات به چهار سال زندان   محکوم کردند.  هم اکنون او با مشکل شدید قلبی مواجه است و جانش در خطر بوده و در تاريخ ١٧ فوريه ٢٠١٣ دچار سكته خفيف شده است.  خانواده محمدرضا پور شجاعى به شدت نگران ايشان هستند.

 

كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى از همه شما مردم آزاديخواه دعوت ميكند كه با ارسال نامه اعتراضى به رژيم جمهورى اسلامى خواهان آزادى فورى محمد رضا پورشجرى شوند. از تمامى وبلاگ نويسان ميخواهيم كه با منعكس كردن وضعيت   وبلاگ نويس زندانى محمد رضا  پورشجری  صداى وى باشند .

شيوا محبوبى

سخنگوى كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسي در ايران

١۸ فوريه ٢٠١٣

متن نامه ميترا پورشجرى:

 میترا پور شجری:

جمهوری اسلامی می خواهد پدرم را در زندان به قتل برساند!

 

متاسفانه دیروز با خبر شدم که یک مرتبه دیگر پدرم دچار سکته خفیف قلبی گردید. بعد این اتفاق او را به بهداری ندامتگاه زندان  انتقال می دهند. تشخیص پزشکان ندامتگاه به اسامی امجدی، نژاد بهرام، و قلی زاده این است که  زندانی سیاسی نیازمند درمان پزشکی در بیمارستان خارج از زندان دارد. بنظر آنها مسدود شدن بیشتر رگ های قلب ممکن است که هر آن باعث ایست قلبی و مرگ او همراه داشته باشد.

 

در همین ارتباط رئیس زندان گزارش پزشکی قانونی را برای “دادستانی” و “قاضی ناظر زندان” مکاتبه کرده است. و حالا باید منتظر بمانیم که آیا این مرتبه مسئولین ذیربط با آزادی پدرم از ندامتگاه موافقت می کنند یا خیر.

 

 همچنین در ماه گذشته نیز دکتر های ندامتگاه (امجدی، نژاد بهرام) نامه “عدم تحمل کیفری” پدرم را امضاء کرده بودند. و خواستار آزادی ایشان از زندان. که البته در نهایت با مخالفت “قاضی ناظر زندان” و “دادستان” مواجه شد! و جای بسی تاسف است که “قاضی ناظر زندان” و “دادستان” نسبت به هشدار پزشکان قانونی ندامتگاه مبنی بر شرایط اضطراری، و وضعیت حاد جسمانی  زندانی سیاسی بی تفاوت اند! و برای آن ها نظر پزشکی ندامتگاه بی اهمیت است و آن را نادیده می گیرند!

 

با توجه به تشخیص چند پزشک ادامه حیات پدرم در زندان با خطر  احتمالی سکته قلبی و مرگ خواهد بود. اما در عین حال گماشتگان ایدئولوژیک حکومت جمهوری اسلامی چشمانشان را بر واقعیت های سخت زندگی زندانی سیاسی بسته اند! در حقیقت با چنین مخالفت هائی در صدد آن هستند که با سیاست تحمیل عقاید، ابزار زندان، شکنجه، چماق، اعدام، و ده ها جنایت دیگر مخالفین سیاسی رژیم را حذف فیزیکی نمایند! و یا اینکه کسی دیگر جراًت اعتراض به نظامی که متکی بر سیستم استبدادی است را نداشته باشد. همه ایرانی ها بله قربان گو و در اطاعت از آنچه باشند که استبداد مایل به انجام آن است.

 

و در خاتمه باید یاد آوری نمایم که من به عنوان دختر زندانی سیاسی از طریق این گزارش اعلام می کنم که در صورت هر گونه اتفاق ناگوار برای پدرم”محمد رضا پور شجری”، مسئولیت این قتل را به عهده شخص اول نظام “آیت الله خامنه اي”  می دانم.

 

میترا پور شجری”

mitrap1986@yahoo.com

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱

18-02-2013

 

مصاحبه شيوا محبوبى با ميترا پور شجرى:

www.youtube.com/watch

Advertisements

About Ava

وبلاگنویس
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s