برگزاری آکسیون اعتراضی در دفاع از کارگران زندانی و فعالین محکوم به اعدام در کشور هلند

 Image

به دنبال فراخوان “کمپین دفاع از مبارزات کارگران ایران” از سوی احزاب و نیروهای چپ و کمونیست، روز شنبه 26 ژانویه 2013 آکسیون اعتراضی در شهر دنهاخ (لاهه) در اعتراض به دستگیری و فشار رژیم بر فعالین کارگری و همچنین در اعتراض به حکم اعدام زانیار و لقمان مرادی با حضور ده‌ها تن از فعالین چپ و کمونیست برگزار گردید.

آکسیون به دنبال فراخوان مشترک حزب کمونیست ایران – تشکلات هلند و فعالین سازمان فدائیان (اقلیت) – هلند، ساعت 14:00 بعدازظهر روز شنبه جلوی پارلمان هلند آغاز گردید. اعضا و هواداران حزب کمونیست ایران همراه با دیگر شرکت کنندگان چپ و کمونیست و فعالین منفرد مدافع جنبش کارگری علیرغم سرمای شدید، با حضور در آکسیون به دفاع از کارگران زندانی و محکومیت موج اعدام ها در ایران با سردادن شعار و قرائت بیانیه، رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند.

شرکت کنندگان با سر دادن شعارهایی از قبیل ” کارگر زندانی آزاد باید گرددزندانی سیاسی آزاد باید گردد – کارگر کارگر، اتحاد اتحاد – مرگ بر جمهوری اسلامی – زنده باد سوسیالیسم – حکم ننگین اعدام ملغی باید گردد” و … به زبانهای هلندی، انگلیسی و فارسی ضمن اعلام انزجار از رژیم ایران توجه مردم حاضر درمحل را به اکسیون جلب کردند.

از طرف حزب کمونیست ایران رفقا حامد سعیدی، شهروز ناصری و یوسف علیپور با قرائت بیانه‌هایی به زبانهای هلندی، فارسی و کردی در دفاع از کارگران زندانی و زندانیان محکوم به اعدام، رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران را محکوم و خواستار آزادی بی قید و شرط فعالین کارگری و لغو حکم ضد انسانی اعدام شدند.

در طول آکسیون شرکت کنندگان با خواندن شعر و سرودهای کارگری و انقلابی از جمله: “انترناسیونال” سرود همبستگی جهانی طبقه کارگر، دفاع همه جانبه خود را از فعالین کارگری و زندانیان سیاسی اعلام کردند و آکسیون را با شور و شوق زیادی تا ساعت 16:00 ادامه دادند.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست ایران – کمیته هلند

26 ژانویه 2013

Advertisements

About Ava

وبلاگنویس
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s