در لندن و چندین شهر اروپا، آمریکا و کانادا: تظاهرات در اعتراض به اجرای حکم اعدام در ایران

Image

صدای موج سبز لندن همصدا با شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران ، امروز یکم بهمن ماه- بیستم ژانویه- تظاهراتی را در اعتراض به اجرای حکم اعدام در ایران برگزار کرد.

این تظاهرات از سوی حدود ٢٥ سازمان، نهاد، انجمن و یا جنبش که به شبکه همبستگی برای ایران معروف است، در چندین شهر در اروپا، آمریکا و کانادا در روزهای ٣٠ دی ماه و یکم بهمن ماه برگزار شد.

اعضای صدای موج سبز و انسان دوستان، امروز و دیروز با تجمع در شهرهای لندن، نیوکاسل و کاردیف اعتراض خود را به اجرای احکام اعدام توسط حکومت جمهوری اسلامی نشان دادند.

در تجمع صدای موج سبز در لندن که در میدان پارلمان این شهر برگزار شد، ایرانیان با سر دادن شعارهایی همچون “اعدام بس است”، “مرگ بر خامنه ای، مرگ براصل ولایت فقیه”، “رفراندم، دین از سیاست جداست”، و “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” اعتراض خود را به حکومت جمهوری اسلامی و رفتار های اخیر این حکومت نسبت به زندانیان ، به خصوص زندانیان سیاسی نشان دادند.

در این تجمع همچنین ریحانه اسماعیلی یکی از اعضای صدای موج سبز گفت: رژیم جمهوری اسلامی از اعدام به عنوان سلاحی برای در هم شکستن و سرکوب وحشیانه مبارزان استفاده می کند.

اسماعیلی با تاکید بر محکوم کردن نظام ولایتی- فقاهتی جمهوری اسلامی افزود: ما با صدای بلند حکم اعدام زانیار و لقمان مرادی، جابر آلبوشوکه، مختار آلبوشوکه، هادی راشدی هاشم شعبانی نژاد، محمدعلی عموری نژاد و دیگر زندانیان سیاسی که در بیدادگاههای حکومت صادر شده است را محکوم می کنیم.

جمهوری اسلامی در ماههای اخیر فشار خود را بر مخالفان سیاسی، فعالان کارگری و اقلیت های مذهبی و دینی افزایش داده است .تایید حکم اعدام ٥ هموطن عرب ایرانی توسط دیوان عالی جمهوری اسلامی ، تایید حکم زانیار و لقمان مرادی در هفته اخیر و اجرای حکم اعدام برای دو تن از زورگیران در تهران، واکنش فعالان حقوق بشر را برانگیخته است.

گفته می شود در حال حاضر بيش از ۴۰ زندانی عقيدتی ، در زندانهای جمهوری اسلامی محکوم به اعدام هستند.

صدای موج سبز

  Green Wave Voice – صدای موج سبز

Advertisements

About Ava

وبلاگنویس
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s