تظاهرات عظیم علیه ریاضت اقتصادی در پرتقال و اسپانیا

روز شنبه صدها هزار نفر در شهرهای پرتغال و همچنین مادرید پایتخت اسپانیا علیه سیاست های ریاضتی که از سوی اتحادیه ی اروپا به این دو کشور تحمیل شده، راه پیمایی کردند.

به گزارش یورو نیوز: صدها هزار نفر در لیسبون، پورتو و دیگر شهرهای پرتغال علیه تدابیر ریاضت اقتصادی دولت که در مقابل دریافت کمک از صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا بکار گرفته شده، تظاهرات کردند.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: “دولت نتوانست هیچ یک از تعهداتش را عمل کند و همچنان مردم هستند که قربانی این وضعیت می شوند. امیدوارم این تجمع آغاز روند تغییرات باشد.”

تظاهرکنندگان با تجمع در مقابل دفتر نمایندگی صندوق بین المللی پول به سوی آن گوجه فرنگی پرتاب کردند.

آنها با سردادن شعار “صندوق بین المللی پول بروگم شو“، این نهاد مالی را عامل فقر و گرسنگی دانسته و همچنین خواستار استعفای دولت راست میانه این کشور شدند.

دولت پرتغال اخیرا از کاهش حقوق کارمندان به میزان یک ماه در سال خبر داده بود.

تظاهرات در اسپانیا
همزمان با تظاهرات گسترده در پرتغال، دهها هزار نفر از سراسر اسپانیا نیز با تجمع در میادین مادرید، علیه تدابیر ریاضتی دولت ماریانو راخوی، نخست وزیر راستگرای این کشور تظاهرات کردند.

آنها که پرچمهای سفید و قرمز سندیکاها را در دست داشتند، میگفتند که دولتمردان در حال نابودی کشورشان هستند و باید مانع آنها شد.

یکی از این تظاهرکنندگان می گوید:“ماریانو راخوی کاری کرد که بقیه نتوانستند بکنند و آن این بود که همه اسپانیا را علیه خود متحد کرد.” اما دولت اسپانیا توسل به سیاستهای ریاضتی را لازم می داند.

وزیر دارایی اسپانیا با تاکید بر این که دولت نسبت به از خودگذشتگیهای مردم آگاه است، این از خود گذشتگیها را اجتناب ناپذیر دانست.

دولت اسپانیا حذف پاداش آخر سال کارمندان، افزایش مالیاتها و کاهش حقوق بیکاری برای رساندن کسری بودجه به نصف میزان کنونی تا دو سال دیگر را لازم می داند

Advertisements

About Ava

وبلاگنویس
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s