دریافتی: 14.5ميليون ايراني در فقر مطلق بسر مي‌برند!

به گزارش ایسنا”بحرينيان” در جلسه كميسيون تخصصي توسعه صادرات خراسان رضوي که در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني و صنايع و معدن خراسان رضوي برگزار شد، اظهار داشت: پس از اجراي چهار برنامه توسعه در کشور، هنوز نتوانسته‌ايم در نرخ بيکاري به روند باثباتي برسيم. وي تصريح کرد: ايران از سال 1948 ميلادي و جلوتر از کشورهايي نظير هند، چين، تايلند، ترکيه و مالزي برنامه‌ريزي را شروع کرد ولي به گفته رييس مرکز آمار ايران در خرداد سال گذشته(89)، در حدود 14.5 ميليون نفر در كشور در فقر مطلق بسر مي‌برند.

رييس کميسيون اقتصاد کلان اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران با تاکيد بر اين‌که واژه “عدالت” در کشور ما تعريف نشده است، افزود:

براساس گفته معاون وزير کار و امور اجتماعي در مهر ماه سال گذشته(89)، نرخ بيکاري کشور بالغ بر 14.3 درصد بوده است. وي يادآور شد: در طول سال‌هاي 1980 تا 2010 ميلادي، رشد توليد ناخالص ملي چين 11 درصد، برزيل 8.7 درصد و ترکيه 7.06 درصد بوده است. بحرينيان با اشاره به اين‌که نيازمند راه‌اندازي کارخانجات فولاد و سيمان فراوان در کشور نيستيم، خاطرنشان کرد: تکثرگرايي در اقتصاد منجر به عدالت نخواهد شد.

Advertisements

About Ava

وبلاگنویس
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s