کشته و زخمی شدن۱۰ شهروند در پی افزایش برخورد با کولبران

هرانا: در طی روزهای هفتهٔ گذشته دستکم ۱۰ نفر از کولبران و کاسبکاران کرد کشته و زخمی شدند.

در راستای برخورد با کولبران و کاسبکاران در مناطق مرزی غرب کشور به بهانه مبارزه با قاچاغ کالا، طی روزهای گذشته در بانه، مریوان و نوسود بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی طی هفتهٔ گذشته حداقل دو نفر به قتل رسیده‌اند و ۸ تن نیز به شدت زخمی شده‌اند.

بر همین اساس در تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۸۸ در منطقهٔ مرزی “بله کی” از توابع شهرستان بانه یک شهروند کرد به نام “عزیز” توسط نیروهای انتظامی به قتل می‌رسد. همچنین در همین روز در منطقهٔ مرزی “قله رشه” یک جوان کرد توسط نیروهای انتظامی به شدت زخمی می‌شود.

از سویی در روز شنبه مورخ ۲۹ اسفند ماه در مرز “باشماخ” از توابع شهرستان مریوان تعدادی از کاسبکاران کرد توسط نیروهای انتظامی به رگبار بسته می‌شوند که در نتیجهٔ این درگیری دو شهروند کرد به نام های “جمال” و “فرشید” زخمی می‌شوند.

در اولین روز سال نو نیز در اطراف روستای “مالته” از توابع شهرستان بانه، دو کاسبکار دیگر به نام “شیرکو امینی” و “خالد شریفی” توسط نیروهای انتظامی زخمی می‌شوند.

هم چنین گزارش‌ها حاکی از آن است که روز سه شنبه دوم فروردین ماه نیز در داخل شهر مرزی نوسود نیروهای انتظامی ماشینی را به ظن حمل کالای خارجی به رگبار می‌بندند که بر اثر آن یک شهروند کرد به نام پورمند مدحت نیا(که نام وی به اشتباه پیشتر پورمند خسروی ذکر شده بود) به قتل می‌رسد و سه شهروند دیگر به نام های هیوا محمدی، لقمان آذری و شوان سلامتیان نیز زخمی می‌شوند.

همزمان به دنبال جان باختن این شهروند کرد مردم این شهر مرزی در جهت اعتراض به این جنایت با نیروهای انتظامی درگیر می‌شوند.

کشتار شهروندان مرزنشین کرد روز به روز در حال افزایش هست و نه تنها نیروهای انتظامی مورد پیگیری قضایی قرار نمی‌گیرند بلکه خبر‌ها از دریافت مبلغی به عنوان جریمه شلیک گلوله‌ها از خانواده قربانیان حکایت دارد.

این در حالیست که بار‌ها مسئولین نظامی و امنیتی نیز به این قتل‌ها که توسط نیروهای انتظامی انجام می‌گیرد، اعتراف کرده‌اند و عدم پیگیری قضایی نیروهای انتظامی خودسر در این رابطه بحث برانگیز است.

Advertisements

About Ava

وبلاگنویس
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s