گزارش تصویری اتحادیه آزاد کارگران ایران از تجمع 22 اسفند کارگران کیان تایر

وعده وعید نمی خوایم -ما حقمونو میخوایم


گزارشی از تجمع اعتراضی امروز کارگران کیان تایر:
تجمع اعتراضی بزرگ کارگران کیان تایر در مقابل نهاد ریاست جمهوری

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران کیان تایر در ادامه سلسله اعتراضات خود  به عدم تحقق وعده های کارفرما از ساعت 30/8 صبح امروز 22 اسفند ماه و در زیر باران شدید در مقابل نهاد رسیدگی به شکایتهای مردمی ریاست جمهوری دست به تجمع اعتراضی زدند در این تجمع که بیش از 900 نفر از کارگران کیان تایر در آن شرکت داشتند کارگران با سر دادن شعارهایی خواهان رسیدگی به خواستهای خود شدند.

بنا بر این گزارش از همان ساعت اولیه تجمع کارگران در مقابل نهاد ریاست جمهوری تعدادی از مسئولین این نهاد و نماینده های وزارت صنایع در میان کارگران حاضر شدند و با دادن وعده و عید از آنان خواستند به تجمع خود پایان دهند اما کارگران همه این وعده وعیدها را با شعار “وعده وعید نمیخواهیم ما حقمون میخواهیم” پاسخ دادند و خواهان رسیدگی فوری به خواستهای خود شدند. به دنبال این شعارها از سوی کارگران مسئولین نهاد دریاست جمهوری از نماینده های کارگران دعوت به مذاکره کردند و نماینده ها به داخل این نهاد رفتند اما کارگران بطور مرتب اقدام به دادن شعار میکردند.

بر اساس آخرین گزارشهای دریافتی توسط اتحادیه آزاد کارگران پس از مذاکرات نماینده های کارگران با مسئولین وزارت صنایع و نهاد ریاست جمهوری حدود ساعت دوازده ظهر به کارگران اعلام شد تا ساعت 15 ظهر امروز باقی مانده دستمزد بهمن و عیدی کارگران بر اساس توافق قبلی به حساب آنان واریز خواهد شد.

بدنبال اعلام این خبر و از آنجا که کارگران در زیر باران و سرما بشدت کوفته شده بودند در ساعت 30/12 دقیقه به تجمع خود پایان دادند و با قاطعیت اعلام کردند چنانچه امروز پول به حساب آنها واریز نشود فردا صبح دست به تجمع اعتراضی تری در مقابل نهاد رسیدگی به شکایتهای مردمی ریاست جمهوری خواهند زد.

رئوس توافقات کارگران کیان تایر با کارفرما در تجمع روز 16 بهمن این کارگران در مقابل بخشداری چهاردانگه به شرح زیر بود:

1- اول اسفند پرداخت 50 درصد عیدی کارگران 2- چهاردهم اسفند باقی مانده دستمزد بهمن ماه پرداخت شود 3- 24 اسفند دستمزد اسفند ماه پرداخت شود 4- هفته آخر اسفند ماه 50 درصد باقی مانده کارگران پرداخت گردد.

اما از آنجا که کارفرما از 16 بهمن ماه به این سو به این توافقات عمل نکرد کارگران کیان تایر بطور مرتب دست به تجمع در مقابل بخشداری چهاردانگه و روشن کردن لاستیک در داخل کارخانه زدند. آخرین تجمع اعتراضی این کارگران در تاریخ 11 اسفند ماه در مقابل بخشداری چهاردانگه بود.

بر اساس اخرین خبری که ساعت 18 از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران دریافت شد  پولی که امروز به کارگران کیان تایر وعده داده شده در ساعت 17 به حساب این کارگران واریز شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 22 اسفند  ماه 89

Advertisements

About Ava

وبلاگنویس
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s